O nas

Trochę historii

Początkowo plac istniał jako zlepek przeróżnych blaszanych, drewnianych, namiotowych „budek”, stoisk, polowych łóżek i składanych szczęk, charakterystycznych dla początkowego okresu transformacji w naszym kraju. Wiara w hasło „Weźcie sprawy w swoje ręce” przyciągała spore rzesze sprzedawców, którzy pomimo upału, deszczu, śniegu lub mrozu skutecznie stawiali czoła wszelkim przeciwnościom i ciężką pracą walczyli o utrzymanie siebie i swoich rodzin. Nie było łatwo, ale młodość i nadzieja na lepsze jutro dodawała sił i wlewała optymizm w serca ludzi zwolnionych z masowo likwidowanych dotychczasowych miejsc pracy.

Z pomocą P.T. Mieszkańców najbliższych osiedli i naszych drogich P.T. Klientów, przetrwaliśmy różne zawirowania. Szczególnie pamiętamy próby likwidacji placu w roku 1995, kiedy to szeroko prowadzona akcja zbierania podpisów przeciwko takim pomysłom przyniosła efekt w postaci przedłużenia jego istnienia do roku 1999, a potem do 2004 i dłużej.

Obecnie…

Dzień dzisiejszy to zainwestowane przez Kupców zrzeszonych w Spółce Kupieckiej Manhattan sp. z o.o. pieniądze na budowę 50 murowanych pawilonów handlowych, skupionych w dwóch równoległych, zadaszonych pasażach handlowych. Teren jest skanalizowany, utwardzony kostką brukową, monitorowany, wyposażony w węzeł sanitarny, wiatę śmietnikową oraz bezpłatne parkingi dla sprzedawców i klientów.

Na krańcach placu wydzielone są miejsca dla handlu obwoźnego. Wypełnione są, głównie w sobotę, towarami najczęściej z Podhala i okolic Kalwarii. Od jarzyn, góralskich serków czy pantofli, po meble robione i przywożone na zamówienie. Znaczna część kiosków wyposażona jest w terminale do obsługi kart płatniczych, ale przy bramie głównej dostępny jest również bankomat sieci Euronet. Na placu działa punkt LOTTO, możecie Państwo skorzystać z usług fryzjerskich, manicure, biura kredytowego, a w murowanych pawilonach handlowych z miłą i sympatyczną obsługą, zakupicie Państwo produkty spożywcze, bardzo smaczne wyroby garmażeryjne, mięso, wędliny, medykamenty ziołowe, ekoprodukty, artykuły przemysłowe, odzież, obuwie, wyroby monopolowe, kosmetyki, chemię gospodarczą, wyroby papierowe, gazety i inne.